Donderdag 2 juli was het dan zover de selectie dag voor de Walking Footballers die bij een amateurclub voetballen uit heel Nederland.
Georganiseerd door FC Mooiste contact van de KPN in samenwerking met de KNVB.
Prominente gasten voor de selectie waren Kees Kist en Hans van Breukelen en later voegde Peter Heerschop zich bij dit illustere gezelschap. 170 deelnemers van 70 jaar en ouder hadden zich voor de selectie dag opgegeven.
Uiteindelijk zijn hier 65 deelnemers uit gekozen.

Ook Walking Footballer Pieter Honing van s.v. Huizen die door zijn dochter Ingrid was opgegeven, kreeg een uitnodiging.
Vol verwachting togen wij naar TOV in Baarn waar de selectie plaats vond. Wij werden na inschrijving hartelijk door Hans van Breukelen en Kees Kist ontvangen en wenste Pieter succes. Het was voor de deelnemers een loodzware dag. Het begon om 10.30 uur en duurde tot 14.45 uur. Het begon met een warming up voor alle deelnemers, gegeven door Hans van Breukelen. Daarna werden ze in 5 groepen verdeeld en kwamen er allerlei testen, zoals behendigheid, reactievermogen, uithoudingsvermogen en uiteindelijk een partijtje tegen elkaar.

Na afloop steeg de spanning onder de deelnemers zal ik wel of niet gekozen worden.
Uiteindelijk kwam de verlossing 8 mannen en 3 vrouwen mogen mee in het team van Kees Kist. Bondscoach Hans van Breukelen en Peter Heerschop (die ooit nog voetbalde bij BFC in Bussum).
Nederland doet mee met een gemengd mannen en vrouwenteam .

Helaas werd Pieter Honing van de Walking Footballers van s.v. Huizen niet geselecteerd. Maar als reserve toegevoegd.

De uitgekozen Walking Footballers spelen van 21 tot met 24 oktober de WK in Torrevieja Allicante in Spanje.
In de leeftijdscategorie van de 70-plussers.

Ook zijn er spelers in de leeftijdscategorieën mannen boven de 50,60 en vrouwen boven de 40,50 en 60 die aan dit toernooi meedoen .
Zij spelen van 28 tot en met 31 oktober. Er doen meer dan 45 landen mee met 120 Teams van over de hele wereld.
Het is het grootste Walking Football evenement dat ooit in Spanje wordt gehouden voor de World Nations Cup voor Walking Football bij Torrejeva Sports City.
Het trekt duizenden bezoekers van over de hele wereld.

Het hele evenement bij de voetbalvereniging TOV in Baarn werd georganiseerd door FC Mooiste contact, een samenwerking tussen KNVB en KPN  mooiste Contact Fonds is samenwerking met het Nationaal Ouderenfonds om sociaal contact tussen ouderen te stimuleren!

Het was een mooi geslaagd evenement en alle lof voor de voetbalvereniging TOV uit Baarn die een geweldige gastheer was.

Walking Football
Walking Football
Walking Football