zondag, februari 05, 2012
   
Text Size

Huizen blijft in zwaar weer overeind tegen Beursbengels: 2-4 (0-1)

Angstgegner
Als je je maar vaak genoeg onnodig het kaas van het brood laat eten, dan ontstaan er vanzelf zogenaamde ‘angstgegners’. Was het twee weken geleden Montfoort dat zich dit etiket maar al te graag liet aanleunen en met een vol punt gniffelend de Wolfskamer verliet, zo ook was daar eind oktober van het vorige jaar het nietige Beursbengels dat een ware belegering doorstond en Huizen met een schamel puntje als de morele verliezer op de Wolfskamer achterliet.
Het was dan ook niet met een gerust hart dat Huizen naar Sportpark Sloten afreisde. Maar laten we wel wezen: wat heb je in de hoofdklasse te zoeken als je nummer laatst van de competitie niet gewoon naar een reguliere nederlaag weet te spelen? Je kunt jezelf ook complexen aanpraten!

Moeizaam
Zo’n vijftig supporters hebben de tocht naar Sloten gemaakt en zien de eerste helft een stroef opererend Huizen op het kunstgras van Blauw-Wit. Het is al in de eerste minuut als de de laatste weken zo goed op dreef zijnde Sebastian van Kammen een bal door wil spelen maar daarbij zijn knie verdraait. Als notoir kruisbandenpatient ‘voel’ je die knikkende beweging vanuit je scrotum naar je maag trekken en weet je dat het over en sluiten is voor onze jonge aanvalsleider.
Met Aramez Poepon voor de onfortuinlijke Van Kammen – die met de ambulance moest worden afgevoerd – neemt Huizen het heft van de wedstrijd in handen en al na zes minuten laat Ervin Lee een prachtige boogbal los die over de wat ver voor zijn doel staande - en dus kansloze – Beursbengels goalie Wesley Abdelaziz heen zeilt en al vroeg voor de openingstreffer lijkt te gaan zorgen. Maar helaas vindt de bal een roemloos einde op het aluminium boven de wanhopig graaiende Abdelaziz. Kort daarop passt Aramez Poepon de bal feilloos naar de snelle Gilermo Pengel (bij vlagen weer ongrijpbaar vandaag) die zijn bekeken boogbal helaas tegen de verre paal tot een voor Huizen teleurstellend einde ziet komen.
Euforische geluiden op de tribune waar sommigen luidkeels aangaven ‘dat de goal in de lucht zou hangen’.
Helaas: al wat er in de lucht hing, een goal voorlopig nog even niet! 
Huizen werkte hard en drong aan. Eerst is het de sterk spelende Melvin de Groot die zijn tegenstander op en vreselijke manier declasseerde en een goede voorzet losliet die helaas net naast werd gekopt. 
De trage defensie van de Beursbengels had duidelijk moeite met onze snelle vleugelspitsen. Even later is het namelijk Pengel die zijn tegenstander voorbijgaat alsof deze zich met een looprek voortbeweegt. Helaas had Omar Limon vandaag het vizier niet helemaal op scherp en hij ziet zijn schuiver dan ook aan de voor Huizen verkeerde kant van de paal over de achterlijn verdwijnen. 

Bloedeloos
En zo drukt Huizen continue richting het doel van de wat onzeker opererende doelman Wesley Abdelaziz. Een keer had deze alle geluk van de wereld dat er geen Huizer alert was toen hij een lage voorzet trachtte te onderscheppen en de bal als was het een stuk zeep uit zijn handen liet floepen.
Ondanks enkele fraaie acties van onze buitenspelers oogt het toch allemaal weer wat steriel voor de goal. Huizen durft het veldoverwicht niet al te fanatiek uit te bouwen uit angst voor de counter, en zo speelt er zich weinig hartverwarmends af die eerste helft. Wel zien we Bart Hulsbos een poging doen met een duikkopbal te scoren, maar het is niet voor niets dat we het nu nog steeds over de legendarische Beb Bakhuijs hebben. Bart maakte er een koddige buikschuiver van en had de bal zo ongeveer klemvast! Blijven oefenen, Bart…
Het is dan ook pas op slag van rust als Arno Splinter een corner te nemen krijgt nadat Melvin de Groot weer eens zijn tegenstander de hielen had laten zien en Ervin Lee en doelman Wesley Abdelaziz gelijktijdig naar de voorzet gaan. Voor de toeschouwers is het niet helemaal duidelijk wat er gebeurt, maar Abdelaziz ligt op de grond en de bal in het net! 
Het duurt even voor de doelman weer helemaal op de been is. Hij maakt een aangeslagen indruk, maar aangezien trainer Van Niekerk en assistent Dennis Gerritsen al tweemaal hebben gewisseld (Austin Ogbanna voor Jos Haelermans en Ronald van der Meent voor iemand wiens rugnummer ik niet te zien heb gekregen) willen ze het nog even aankijken in de rust.

Rust
En zo gaan we met een magere 0-1 voorsprong rusten. Het spel is weinig verheffend en oogt wat tam en plichtmatig. De vijftig getrouwen zijn echter al blij dát er van een voorsprong sprake is, maar tegen deze povere tegenstander is dat een kwestie van stand die verplicht.
De tweede helft is echter nog amper vijf minuten oud of het is weer Ervin Lee die een voorzet voor de wat aarzelend uitkomende Abdelaziz inkopt en de 0-2 laat aantekenen. Huizen is opgelucht en meent dat de wedstrijd tegen deze tegenstander nu wel gelopen is. Het gaat slordiger voetballen, zet te weinig druk naar voren en we zien tot onze verbazing dat klein duimpje Beursbengels gewoon kansjes gaat creëren! Eerst is het een schot van de aanvoerder dat maar ternauwernood het doel van Gijs Roelofsen mist na een snelle combinatie over hun rechterflank.
Kort daarop laat Ervin Lee een van zijn weinige steekjes vallen en geeft daarmee Fatih Yalcin de gelegenheid gevaarlijk uit te halen. Maar gelukkig voor de geelgroene aanhang ziet ook hij zijn poging over de goal van Gijs Roelofsen zeilen.

Aansluiting
Het is dan ook zeker niet onverdiend te noemen als Raymon Lagerbrug de bal in een strakke 1-2 bij Robin de Groot weet te krijgen. Deze laat Gijs Roelofsen geen enkele kans en ineens lijkt het weer een wedstrijd te zijn geworden.
Huizen zet weer een tandje bij en meteen is het Bart Hulsbos die zijn inzet op een corner ternauwernood van de lijn gehaald ziet. 
Ook Beursbengels besluit voor alles-of-niets te gaan en spits Lesley Vlieger maakt zijn opwachting voor Mike Kers. Vliegers eerste actie is het nemen van een vrije schop. Persoonlijk zou ik dat nooit door een speler laten doen die zo van de bank komt – die heeft naar mijn niet altijd even bescheiden mening dan nog te weinig balgevoel in de benen – maar Vlieger draait de bal keurig over de muur naar de verre hoek. Gelukkig was doelman Gijs Roelofsen alert en plukte de bal bekwaam uit de uiterste hoek. Diezelfde Roelofsen houdt Huizen even later in de race als hij bij een scrimmage dapper zijn doel uitkomt en de situatie daarmee meester blijft.
Als Mitch van der Vlist in het veld is gekomen voor de weinig fortuinlijk spelende Omar Limon is het ineens Gilermo Pengel die een strakke schuiver loslaat die matig verwerkt wordt door Abdelaziz. Deze laat de bal los en de rebound wordt door Pengel moedig glijdend onder de uitkomende Abdelaziz doorgepunterd: 1-3. 
Opluchting alom, dit geven we nooit meer uit handen! Even schrikken we nog als Yalcin vanuit buitenspelpositie scoort, maar de gedecideerd en nagenoeg foutloos fluitende scheidsrechter Barrales annuleerde de treffer terecht.

Wolkbreuk
Het is net na de wissel waarbij Jermain Heldoorn de moegestreden Gilermo Pengel kwam vervangen dat de sluizen boven ons worden opengezet. De kantine is alleen via reddend zwemmen nog te bereiken en we prijzen ons gelukkig dat we hoog en droog zitten op de tribune. Dat geluk hebben de spelers niet en we zien de concentratie zichtbaar verslappen als de mannen het noodweer ondergaan. Daarvan maakt de zojuist ingevallen Heldoorn dankbaar gebruik en met een fraaie demarrage draait hij naar binnen en krult de bal in tergende schoonheid om de kansloze Abdelaziz heen: 1-4. En terwijl de reserves reddingsvesten krijgen uitgereikt beseffen we dat de buit nu toch echt binnen is.
De laatste stuiptrekkingen komen van Beursbengels. Eerst weet Gijs Roelofsen nog goed redding te brengen als Robin de Groot doorbreekt. Door goed te blijven kijken en hem naar buiten te drijven weet onze doelman het gevaar te bezweren. Maar als tijdens een volgende hoosbui de concentratie even verslapt is het Ben Ewald die verwoestend uithaalt en via de vuisten van Roelofsen de bal in het doel ziet spatten. Met nog geen tien minuten meer op de klok is deze treffer te laat voor de Amsterdammers om nog hoop op een goed resultaat te kunnen koesteren. Sterker nog: Heldoorn heeft de 2-5 nog op de schoen als hij er na vermeend buitenspel alleen vandoor gaat en oog in oog met Abdelaziz tot een lepe lob besluit. Maar dan heeft de voorzienigheid medelijden met de geplaagde Abdelaziz en Heldoorn raakt de bal vervolgens volkomen verkeerd zodat deze kansrijke situatie besloten wordt met wat hooguit ‘een terugspeelballetje’ genoemd kon worden.

Leysner
“Ik ben vooral blij met de punten,” vermeldt Leysner na afloop. “Het was zeker geen hoogstaande wedstrijd en we hebben nimmer ons niveau gehaald. We speelden bij vlagen op 70/80% van ons kunnen. Er zijn wedstrijden dat je dan tegen een zeperd oploopt, dus ik ben blij dat we er vandaag genoeg aan hadden om Beursbengels naar een nederlaag te spelen. Maar ik kan moeilijk tevreden zijn over de manier waarop we door gebrek aan scherpte die twee goals tegen krijgen. Maar ook voor de goal ontbrak het vandaag aan scherpte, anders hadden we veel verder uitgelopen. Maar goed: het was een regelmatige overwinning – zo noem je dat toch? Met nog twee wedstrijden tegen Young Boys en één tegen Zuidvogels op het programma kan je nog niet roepen dat je er al bent. We zullen toch scherp moeten blijven, maar ja, normaal gesproken ben je met een overwinning volgende week officieus gepromoveerd…”
Ik vraag ook even naar de toestand van de onfortuinlijke Sebastian van Kammen. 
“Zijn knie zat goed op slot en we kregen hem hier niet meer los.” Antwoordt Leysner. “Hij is dan ook meteen naar het ziekenhuis vervoerd.”

Lee
Weer op ons eigen vertrouwde sportpark De Wolfskamer teruggekeerd spreek ik Ervin Lee nog even. “Ik heb die eerste goal wel degelijk gemaakt. Al moet ik zeggen dat ik het niet helemaal zeker weet. Ik ging naar die bal en zag die keeper komen, dus ik deed mijn ogen dicht. Eerst voelde ik de bal schampen en meteen daarna voelde ik die knal dat ik tegen Abdelaziz aanvloog. Ik ben wel heel blij: ik heb nog nooit twee maal gescoord in één wedstrijd – ook niet toen ik nog voorin liep te voetballen! En dan te bedenken dat ik er bijna drie gemaakt had! Die boogbal over die keeper heen dat was een bewuste. Ik zag hem wat ver voor zijn doel staan, ik had net nieuwe voetbalschoenen aan en ik dacht: ‘ik doe het gewoon!’
Het zijn belangrijke punten, want ik zag best een beetje tegen deze wedstrijd op. Na de 0-2 zakte de concentratie een beetje in – daar speelden die stortregens ook een rol in moet ik zeggen: het was bepaald geen pretje op het veld. Maar het zijn nuttige punten en we zijn weer een stap dichterbij promotie.”

Kampioenschap
Ook spreek ik Jamory Leysner nog even in de kantine. “Als Young Boys volgende week wint, dan kan het in Haarlem tegen ons kampioen worden! Nou, dat gaan we dus effe niet laten gebeuren! En dan kunnen ze de week erop hier bij ons thuis kampioen worden. Nou, dat gaan we dus óók niet laten gebeuren! We doen onze sportieve plicht en laten daarmee ook meteen zien dat we terecht naar de hoofdklasse promoveren. Als je die zes punten van VVZ er bij telt en die twee tegen Montfoort, dan doe je verdikkeme gewoon nog mee voor de titel!” verzucht hij spijtig. “En dan hebben we het nog niet eens over die punten tegen Zuidvogels en Sportlust. Nee, we hebben nog wel even wat te laten zien dit seizoen. Dat is ook goed voor de moraal als we in een onderling duel kunnen laten zien dat we gelijkwaardig aan de kampioen zijn!”

Promotie
Het kan haast niet meer mis gaan, want je kunt toch moeilijk aannemen dat we vanaf nu geen punt meer gaan pakken. Natuurlijk hebben we die zware potten tegen kampioen Young Boys (want dat die de titel pakken, daarover twijfelt geen mens meer) en de derby aan de andere kant van het hek nog voor de boeg. Ook de wedstrijd tegen Roda ’46 is nog geen gelopen koers. Het is zaak de messen geslepen te houden en de concentratie vast te houden tot we de zekerheid hebben van een van die drie overige promotieplaatsen. Maar ik zou het zelf een blamage vinden als we nog ploegen de kans zouden geven zich tussen Young Boys en Huizen te nestelen. Want voetballend vind ik dat er maar één ploeg het recht heeft zich kampioen van de rest te mogen noemen – en dat is toch echt het Huizen van Leysner en Simons!

Ron Tuijnman
Ron apenstaartje rtpsoftware.nl
(Zet bij eventuele reacties even ‘Huizen’ in het onderwerp in verband met anti-spammaatregelen…)

 

Beursbengels – Huizen 2-4 (0-1)

Scoreverloop:
45. Lee 0-1
50. Lee 0-2
58. De Groot 1-2
73. Pengel 1-3
80. Heldoorn 1-4
82. Ewald 2-4

Opstelling Huizen:
Roelofsen, Lee, Hulsbos, Van Kammen (1. Poepon), Bóné, Pengel (75. Heldoorn), Kroonenburg, Limon (70. Vd Vlist), De Groot, Splinter, Honing

Wedstrijden Huizen 1

Eerstvolgende wedstrijd Huizen 1
zaterdag 4 februari
Sparta Nijkerk - s.v. Huizen
(15.00 uur)
(competitie)

Uitslag laatst gespeelde wedstrijd:
s.v. Huizen - Sportlust '46 (3-0)
(competitie)
 

Kledingverkoop

Nieuwe kleding is uitsluitend te koop via de website. Bestelformulier kleding

 

Bezoekers

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterVandaag617
mod_vvisit_counterDeze week617
mod_vvisit_counterDeze maand5687
mod_vvisit_counterAlle dagen1102180